o mne

Niečo o mne ( About art )

” Najprv treba mať obrazu plné srdce, aby ho potom mohli byť plné oči. ” ..Karel Čapek

Verím na citrónovú šťavu,na trochu priestoru v hluku davu, verím že prestane pršať uprostred leta..a že mi bude lepšie keď dám si karotén-beta ! Občas mám vonku mokro pod nohami a sem tam zápasím s podkladovými paletami.. ja namaľujem obraz na náladu, nech slúži dobrým mravom. A ja zápasím s týmto stavom, svoj život dal som maľovaniu na prenájom. Toto je pozitívny status o mne, tvorím v noci i vo dne … ” Umenie napredovania spočíva v tom, že začneme. ” – MARK TWAIN

Napísali o mne

Maliar Michal Papánek je autodidakt, živí sa však umením ako umelec v slobodnom povolaní. Jeho obrazy sú plné vášní k umeniu a poznávaniu. Ľahký maliarsky štýl je pomerne vyvážený a vnímanie farebnosti veľmi citlivé a pre oko príjemné. Používa väčšinou studenú škálu farieb, v mnohých prípadoch takmer monochromaticky, často však tento monochrom vedome narúša detailom alebo skupinou detailov, ktoré potom rozsvieti farebnosťou. Využívanie všetkých možných odtieňov šedi spolu s fialovou pôsobí príjemne starosvetsky, so zrejmým odkazom na impresionizmus a postimpresionizmus. Vyhovuje mu zátišie, krajina a v miestami prepjatej farebnosti zdarne kombinuje temné miesta, pričom sa celé dielo zdá vyváženejšie a v hlbšej perspektíve. V niektorých dielach nachádza surealistické obrazy krajín so zvláštnymi metaforickými odkazmi do vzdialenej budúcnosti, alebo takmer ezoterických iných dimenzií. Michal sa netrápi s geometrickými pravidlami, maľuje podľa oka a o to s väčšou radosťou. Maľuje prevažne akrylom, používa aj pastózne techniky špachtľou, premalováva a lazúruje.

Mirinof Gabriš

O mne

Narodil som sa v roku 1980 v Bratislave.

Ukončil som priemyslovku v odbore dizajn. Neskôr som študoval na VŠMU v Bratislave divadelný manažment. V ňom som sa ale nenašiel, pretože od ranného detstva som mal oveľa bližšie k výtvarnému umeniu. Už vtedy som si uvedomoval jeho značný vplyv a intenzívny zásah na moje svojské vnímanie okolia a vlastného života. Silná túžba robiť to, čo ma baví a naplniť tým vlastnú realitu sa s odstupom času stáva skutočnejšou.

Tvorím štetcami, špachtlou a pomôckami širokej škály na dotváranie detailov od reliéfnych pást po štrukturované podklady. Snažím sa zakomponovať materíály, ktoré vnímam s v celistvosti s projektom diela. Spoznávam čaro nových druhov metalického a neónového akrylu. Prinášam obrazom vlastný pohľad na moje vnútro a zároveň skúmam koexistencie farieb a ich flexibilitu na ohraničenom plátne.

V niektorých dielach nájdete skryté odkazy či posolstvá. V iných zas jednoduchosť fenoménu chvíle, pri ktorej bolo dielo vytvorené. Námety na obrazy sú rôznorodé. Tvorím pre ľudí a ich pocity, ktoré prenášam na plátno aj podľa ich požiadaviek. Plátno, múza a môj vzťah k umeniu je mojím poslaním a živím sa ním už 10 rokov.

V súčastnosti mám za sebou sériu výstav a posúvam sa v každej oblasti tvorby. Od väčších priestorov ateliéru cez intenzívne vnímanie nových podnetov a predaj v zahraničí ( ČR, Nemecko, USA ).

Cieľom do budúcnosti je, aby sa moje obrazy stali pre mojich klientov zároveň aj finančnou investíciou.

Kontakt

ATELIER : Trnavské Mýto 1, Bratislava

+421 904 399113

papanekm@gmail.com

Sledujte ma na :